Rozwiązania zapewniające ochronę w kanałach elektronicznych

Mellon współpracuje z firmą Thales, aby pomóc przedsiębiorstwom zmniejszyć ryzyko, wykazać się zgodnością z przepisami, zwiększyć prężność działania i z większą pewnością pracować nad osiągnięciem celów strategicznych. Razem pomagamy klientom chronić poufność, integralność i dostępność informacji zastrzeżonych, które przepływają dziś przez tradycyjne, wirtualne i oparte na chmurze infrastruktury.

Moduły HSM

Moduły HSM (sprzętowe moduły ochrony) firmy Thales e-Security oferują wzmocnione, odporne na manipulację środowisko do bezpiecznego przetwarzania kryptograficznego, ochrony kluczy i zarządzania nimi. Dzięki tym urządzeniom można wdrażać rozwiązania zabezpieczające o wysokim stopniu pewności, które są zgodne z ugruntowanymi i nowymi standardami należytej staranności dla systemów i procedur kryptograficznych, a jednocześnie pozwalają utrzymać wysoki poziom efektywności operacyjnej.

payShield — rodzina modułów HSM do obsługi płatności

Oferowane przez firmę Thales rozwiązanie payShield 9000 to sprawdzony moduł HSM stworzony specjalnie z myślą o branży obsługi płatności, umożliwiający przetwarzanie transakcji i zarządzanie kluczami. Moduły HSM Thales do obsługi płatności to najczęściej stosowane rozwiązania na świecie, używane przy realizacji ok. 80% transakcji kartami płatniczymi.

Moduł payShield 9000 obsługuje najnowsze aplikacje płatnicze systemów kart — umożliwia stosowanie kart procesorowych stykowych, kart procesorowych bezstykowych oraz mobilnych elementów bezpiecznych. W szczególności obsługuje nowe standardy wprowadzane przez czołowe organizacje branżowe, takie jak PCI SSC, Global Platform i Multos International.

nShield™ — rodzina modułów HSM ogólnego przeznaczenia

Oferowane przez firmę Thales moduły HSM ogólnego przeznaczenia nShield obsługują najszerszą gamę algorytmów kryptograficznych, interfejsów programowania aplikacji API i centralnych systemów operacyjnych, dzięki czemu mogą być używane razem z praktycznie dowolną aplikacją biznesową — od rozwiązań do zarządzania tożsamością, usług internetowych i szyfrowania baz danych po tokenizację, usługi PKI i silne uwierzytelnianie.